Крок до забезпечення житлом вчених – внутрішньо переміщених осіб Прийнято Закон України про врегулювання діяльності переміщених вищих навчальних закладів (наукових установ) Тех, кто столкнулся с нарушениями прав человека на Донбассе, призывают не молчать UkrainianEnglishRussian
Главная » »

Споживчі настрої в Україні, червень 2016: індекс склав 52,7

Споживчі настрої в Україні, червень 2016: індекс склав 52,7
У червні 2016 року споживчі настрої українців покращилися: індекс споживчих настроїв (ІСН) становив 52,7, що на 2,4 п. більше за травневий показник. Найбільших змін зазнав індекс поточного особистого матеріального становища. Про це свідчать дані дослідження споживчих настроїв в Україні, яке щомісяця здійснює GfK Ukraine.

У червні 2016 року індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 52,7, що на 2,4 п. вище від травневого показника.

Індекс поточного становища (ІПС) зріс на 2,7 п., піднявшись до рівня 49,8. Складові цього індексу змінились наступним чином:

індекс поточного особистого матеріального становища (х1) склав 41,2, що на 5,2 п. більше, ніж у травні;
індекс доцільності великих покупок (х5) дещо зріс, встановившись на позначці 58,3, що на 0,3 п. перевищує показник минулого місяця.

Індекс економічних очікувань (ІЕО) збільшився на 2,1 п., сягнувши у червні показника 54,7. Складові цього індексу зазнали таких змін:

індекс очікуваних змін особистого матеріального становища (х2) збільшився на 1,6 п. та дорівнює 53,4;
індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчого року (х3) збільшився на 1,5 п. та склав 43,1;
індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих 5 років (х4) збільшився відносно травневого показника на 3,3 п. ─ до рівня 67,5.

У червні очікування українців щодо можливого безробіття стали більш оптимістичними: індекс очікуваної динаміки безробіття встановився на позначці 146,4, зменшившись на 4 п. порівняно з травневим показником. Разом з тим підвищився індекс інфляційних очікувань, склавши 184,3, що на 2,1 п. вище, ніж у травні. Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців покращилися: індекс девальваційних очікувань знизився на 1,8 п. ─ до значення 137,5.

"У червні зросли всі складові індексу споживчих настроїв, а найбільше - індекс поточного матеріального становища, що може бути пов'язано із сезонною дефляцією. Незважаючи на поточне зниження цін, інфляційні очікування зросли з огляду на подальше підвищення комунальних тарифів", ─ коментують аналітики GfK Ukraine.
Фотографии по теме
Вчені-переселенці.com.ua © 2015 Хостинг від uCoz